м. Дніпропетровськ - (098)649-10-91
м. Васильків - (044)362-60-30
(067)245-79-79
(050)245-79-79
Виїзд нашого фахівця в будь-який
регіон України.
 
Архитектурное проектирование

Високотемпературні паливні комірки

Поряд з такими нетрадиційними джерелами енергії, як сонячні батареї, спеціальні станції і т. д., усе більш значне місце займають так звані паливні комірки.


Німецька компанія MTU CFC Solutions розробляє і виробляє стаціонарні високотемпературні модульні паливні комірки (high temperature fuel cell, HTFC) в розплавах карбонату для екологічно безпечної вироблення електроенергії, тепла і пари. Спільно з американською фірмою Fuel Cell Energy (FCE), виробником паливних елементів, MTU CFC Solutions запустила в експлуатацію понад 35 енергоустановок.
Високотемпературні паливні комірки, що працюють на природному газі, можуть генерувати 245 кВт електричної і 180 кВт теплової потужності. Електричний ККД установки становить при цьому близько 47%. Порівняння підтверджує: ККД жідкокарбонатной паливної комірки вище, ніж у інших енергетичних установок (мал. 1).

(натисніть на картинку для її збільшення)

Працює вона практично безшумно і без вібрації, що робить установку потенційно привабливою для роботи в міських умовах. На базі HTFC MTU можлива як утилізація тепла, так і генерація холоду. Крім природного газу, установки можуть використовувати як паливо біогаз, вугільний і рудничний гази, синтетичні гази з високою теплотою згоряння.


Паливні комірки HTFC MTU напрацювали сумарно близько 180 000 годин і були рекомендовані до
серійного виробництва. Вони мають низький рівень емісії і вимагають значно менше повітря для процесу горіння, ніж традиційні двигуни внутрішнього згоряння.


Паливні комірки працюють при температурі 650 ° С, при цьому можлива генерація пара температурою близько 400 ° С. Пар може використовуватися для різних технологічних потреб: наприклад, для стерилізації медичних інструментів у госпіталях, для вулканізації шин і т. д. що генерується тепло може також використовуватися для генерації холоду за допомогою абсорбційних машин.


Завдяки високому ККД рівень емісії вуглекислого газу незрівнянно нижче, ніж у двигунів внутрішнього згоряння. Принциповим є і той факт, що у складі HTFC не використовується будь ~ або рідкісних матеріалів.

Компоненти міні-ТЕЦ на базі HTFC

теплоелектростанція складається з трьох блоків (мал. 5):
(натисніть на картинку для її збільшення)

 • високотемпературного модуля, який є основною частиною міні-ТЕЦ. Він включає в себе горизонтально розташований модуль паливних осередків; камеру змішування зовнішнього повітря і газів, що утворюються на анодах і катодах; збірник катодного газу; два циркуляційних вентилятора і підігрівач для запуску;
 • Блоку підготовки газу для паливних комірок, де газ очищується від сірки, підігрівається і зволожується;
 • Інвертори і модулі керування.

Постійний струм від паливних осередків перетворюється на змінний і надходить у загальну мережу. За допомогою системи управління може здійснюватися дистанційне керування HTFC (звичайно міні-ТЕЦ на базі паливних комірок функціонують автономно). Технічні дані міні-ТЕЦ наведені в таблиці.Переваги HTFC MTU:

Багато переваг міні-ТЕЦ на базі HTFC MTU властиві всім високотемпературним паливними осередкам, але існують такі, які відзначаються тільки у цього типу електростанцій.


Екологічність

 • Низька емісія вихлопних газів;
 • Бесшумная работа;
 • Економія природних ресурсів, так як HTFC функціонують на
  поновлюваних джерелах.

Висока ефективність

 • електричний ККД у складі станції становить 47%.
 • При дооснащення міні ~ ТЕЦ паровими турбінами можливе досягнення сумарного електричного ККД до 65%;
 • Утилізація тепла при великих температурах;
 • відсутність необхідності в техобслуговуванні.

Гнучкість

 • використання різних газів як паливо зі збереженням високого рівня ККД (природний і вугільний газ, біогаз, синтетичні гази, у тому числі метанол, а також інші газоподібні або рідкі газокарбонати);
 • ідеальна установка для вироблення електроенергії та утилізації тепла або генерації холоду.

Надійність

 • коефіцієнт готовності - 98% (завдяки невеликій кількості змінних вузлів);
 • висока якість генеруємої енергії;
 • конструктивно нескладна структура системи.

HTFC MTU виробляють електричний струм постійної або змінної напруги без відхилення вихідної напруги і частоти від постійного значення. У зв'язку з цим вони затребувані навіть телекомунікаційними компаніями і комп'ютерними центрами, які зазвичай дуже чутливі до якості споживаної електроенергії.


Додатковою перевагою HTFC MTU є територіальна близькість до споживача, що робить їх ідеальними для використання в якості незалежного джерела електроенергії.

В.І. Маслов

Инженерное проектирование
08600, Київська обл.
м. Васильків
вул. 1-го Травня, 2
49000,
м. Дніпропетровськ
вул. Журналістів 7, офіс 403
м. Дніпропетровськ - (098)649-10-91
igor.zan@ukr.net
м. Васильків - (044)362-60-30
pcb-proekt@ukr.net
Ід. код №35901795
МФО 380805
р/р 26001125205
в ВАТ "Райфайзен банк Аваль"
Є платниокм ПДВ на загальних підставах.
© ПП «ПЦБ-ПРОЕКТ». Всі права захищено. Зроблено в студії .