м. Дніпропетровськ - (098)649-10-91
м. Васильків - (044)362-60-30
(067)245-79-79
(050)245-79-79
Виїзд нашого фахівця в будь-який
регіон України.
 
Архитектурное проектирование

Тригенерація

- Комбіноване виробництво електрики, тепла та холоду.

З технологічної точки зору мається на увазі з'єднання когенераційної установки з абсорбційною охолоджувальною установкою.


Це є вигідним з точки зору експлуатації когенераційної установки, тому що дає можливість корисній утилізації тепла і влітку, поза опалювального сезону. Саме зниження можливості утилізації тепла когенераційних установок літом вело до впровадження установок з нижчою потужністю. Якщо вдасться перетворити тепло в холод, то нічого не заважає тому, щоб установки працювали на повну потужність і влітку. Проведений холод може використовуватися в системі кондиціонування - в банках, готелях, торгових центрах, лікарнях, стадіонах і т.п.

Кондиціонери (холодильні установки) великої потужності можуть бути двох конструкцій:

  • компресорні - привід компресора від електромотора
  • абсорбційні - дія забезпечується енергією пари, газу, гарячою водою

Перевагою абсорбційного охолодження (крім наведеної вище можливості з'єднання з когенераційної установкою), у порівнянні з компресорним охолодженням, є те, що воно може працювати на більш дешевій тепловій енергії, а не на дорогій електричній, як у випадку компресорного охолодження.

Абсорбційне охолодження тихе, просте і надійне. Hедостатком є більш високі капітальні вкладення, великі габарити і більша маса в порівнянні з компресорним охолодженням.


На фото: абсорбційний чиллер

Принцип абсорбційного охолодження полягає в наступному:

Концентрований розчин постійно нагрівається в генераторі до температури кипіння будь-яким джерелом тепла (електричним, газовим і т.д.). Так як температура кипіння хладагента значно нижче температури кипіння розчинника (абсорбенту), то в процесі випарювання концентрованого розчину з кип'ятильника виходять концентровані пари холодоагенту з невеликою кількістю розчинника.


Схема охолодження в одноконтурному чиллері (SET)

На шляху руху до конденсатора концентровані пари хладагента проходять теплообмінний апарат (дефлегматор), в якому відбувається часткова конденсація концентрованих парів.


Схема охолодження в двоконтурному чиллері (DET)

При цьому утворенний конденсат стікає в концентрований розчин, який виходить із кип'ятильника, а більш концентровані пари хладагента надходять в конденсатор. Висококонцентрований рідкий холодоагент з конденсатора надходить у випарник, де він закипає при негативній температурі, відбираючи тепло з холодильної камери. Слабкий розчин з холодильника надходить у абсорбер і охолоджується навколишнім середовищем до температури початку абсорбції. Вихідні з випарника пари хладагента також надходять в абсорбер назустріч рухаючимся.

У абсорбера відбувається процес поглинання (абсорбції) парів холодоагенту слабким розчином. При цьому виділяється певна кількість теплоти абсорбції (змішання) в навколишнє середовище. Утворенний в абсорбері концентрований розчин термонасосом передається в генератор.

Инженерное проектирование
08600, Київська обл.
м. Васильків
вул. 1-го Травня, 2
49000,
м. Дніпропетровськ
вул. Журналістів 7, офіс 403
м. Дніпропетровськ - (098)649-10-91
igor.zan@ukr.net
м. Васильків - (044)362-60-30
pcb-proekt@ukr.net
Ід. код №35901795
МФО 380805
р/р 26001125205
в ВАТ "Райфайзен банк Аваль"
Є платниокм ПДВ на загальних підставах.
© ПП «ПЦБ-ПРОЕКТ». Всі права захищено. Зроблено в студії .