м. Дніпропетровськ - (098)649-10-91
м. Васильків - (044)362-60-30
(067)245-79-79
(050)245-79-79
Виїзд нашого фахівця в будь-який
регіон України.
 
Архитектурное проектирование

Біогаз в якості палива для когенераційних установок

Когенераційні установки являють собою обладнання для комбінованого виробництва тепла та електроенергії. B установках малої потужності застосовуються переважно поршневі двигуни внутрішнього згоряння, пристосовані для спалювання газового палива. Головним паливом буває природний газ, але все частіше застосовуються і альтернативні види палива, перш за все різні види біогазу. Біогаз можна використовувати з біогазових станцій, споруджених близько водоочисних станцій, звалищ комунального відходу або в землеробських організаціях, що спеціалізуються в тваринницькому виробництві.

Економічні переваги при застосуванні когенераційних установок на біогазових станціях

Hаряду з виробництвом тепла при спалюванні біогазу, наприклад, в казанах, когенерація пропонує і можливість виробництва електричної енергії, яка може бути використана для власних потреб об'єкта або може продаватися в загальну розподільну мережу. Виробництво електроенергії для власних потреб так доводиться значно дешевше в порівнянні з покупкою її з мережі, у разі її продажу можна скористатися вигідними тарифами для електроенергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії. Оскільки біогаз є супровідним продуктом при переробці органічних відходів, витрати з експлуатації установки будуть пов'язані тільки з відрахуваннями на обладнання і на сервісне обслуговування. Доходи становитимуть як зекономлені кошти за тепло і електроенергію, так кошти за продаж електрики в мережу.

Припущення для використання біогазу в якості пального когенераційних установок

Для того, щоб когенераційна установка могла працювати на біогазі з очікуваним економічним ефектом, потрібно уточнити наступне:

Які властивості біогазу?

Властивості біогазу є вирішальним фактором для його застосування з точки зору шкідливих речовин і енергетичного змісту (теплотворення). Важливими вважаються наступні інформації:

  • вміст метану (краще повний склад газу).
  • сталість якості газу
  • вміст шкідливих речовин

Який обсяг газу та спосіб його уловлювання в Газгольдер?

Oбъем уловлюваного газу впливає на вибір типу когенераційної установки.

Доступність газопроводу?

Якщо є можливість підключення до газопроводу, можна використовувати двопаливну когенераційну установку для комбінованого використання як природного газу, так і біогазу (перемикання палива). Це вигідно при нерегулярному обсязі подаємого біогазу. При низькій якості біогазу можна його збагатити змішуванням з природним газом.

Які вимоги надаються до способу роботи когенераційної установки?

Чи буде вона працювати паралельно з мережею чи буде доцільно використовувати її і в якості аварійного джерела електроенергії, або експлуатувати її в автономному режимі?

Який дійсний витрата енергії об'єкту і його ціна?

Ці дані важливо знати для вибору відповідного типу когенераційної установки і способу її експлуатації.

Вимоги до властивостей біогазу

Властивості біогазу є одним з головних параметрів, які впливають на придатність його використання як палива для двигуна когенераційної установки. Деякі властивості можуть значно підвищити ціну цілого проекту, або зробити його неможливим. Тому до оцінки біогазу слід приступати з повною відповідальністю. За його оцінкою слід знати такі характеристики:

Вміст метану CH4

  • нормальний вміст - 55 - 65%. Мінімальний вважається 50-процентна концентрація.

Тиск біогазу

  • тиск газу при спалюванні в когенераційній установці знаходиться в межах від 1,5 до 10 кПа.

Постійність якості газу (= константний склад і тиск біогазу)

  • впливає на стабільність роботи і кількість випускаємих емісій.

Вміст шкідливих речовин
(перш за все з'єднання сірки, флора і хлору)

  • ці сполуки можуть викликати корозію компонентів всмоктуючого тракту і внутрішніх частин двигуна, що стикаються з мастилом. При більш високому вмісті сірки є доцільним встановлювати сіркоочистник.

 

Инженерное проектирование
08600, Київська обл.
м. Васильків
вул. 1-го Травня, 2
49000,
м. Дніпропетровськ
вул. Журналістів 7, офіс 403
м. Дніпропетровськ - (098)649-10-91
igor.zan@ukr.net
м. Васильків - (044)362-60-30
pcb-proekt@ukr.net
Ід. код №35901795
МФО 380805
р/р 26001125205
в ВАТ "Райфайзен банк Аваль"
Є платниокм ПДВ на загальних підставах.
© ПП «ПЦБ-ПРОЕКТ». Всі права захищено. Зроблено в студії .